ÖT LONCSOS, BOZONTOS, SÁRTÓL CSÖPÖGŐ KUTYA ROHANT KI ŐRJÖNGVE A BIVALYTELEPRŐL, AMIT MEGÁLLTUNK A KERÍTÉS MELLETT A KOCSIVAL. Vacilláltunk kicsit, hogy kiszálljunk-e. A nemzeti parkos srác azt mondta a telefonba, menjünk nyugodtan, nem bántanak. Tényleg nem bántottak, de első ránézésre nem tűntek túl barátságosnak. Váltottunk pár szót a gulyással, megbámultuk a bivalyokat, ők is minket, majd nekiindultunk a Kelemen-széknek.
A bivalyok jó arcok, és mindegyiknek más frizurája van: van amelyiknek elválasztott, hátrasimuló, középen forgós, felálló-borzas, vagy előrefésült frufrus. |
Ezek itt a borjak. |
madárnyomok mindenütt |
Jankó cankót néz. |
A toronyból nagyon klassz a kilátás. Jól megfigyelhető a sirályok költőszigete, ami felett állandó a ricsaj és a veszekedés. Távolabb a vízen récék ringatóztak, a parton egy pár cankó lépegetett megfontoltan, és itt-ott a csapongó bíbicek is bejöttek a képbe. Szóval van már madárforgalom.
Szeretnétek látni? A Kelemen-szék fokozottan védett terület. Csak engedéllyel látogatható, de ezt nem bonyolult megszerezni. Telefonáljatok a Kiskunsági Nemzeti Park központjába, és jelezzétek, hogy szeretnétek meglátogatni a területet. Valszeg az ott dolgozó természetvédelmi őrhöz irányítanak majd. A lényeg, hogy ő tudjon a látogatásotokról. Már csak azért is, mert vannak olyan időszakok, amikor a területen szabadon vannak engedve a vízibivalyok .Ilyenkor nem tanácsos arrafelé kolbászolni.
Ha szakvezetéssel, madarásszal szeretnétek menni, akkor javaslom, hogy CSATLAKOZZATOK AZ ÁPRILIS 20-RA MEGHIRDETETT TÚRÁHOZ: "Bíbic nász a Kelemen-széken". Tamás, a terület természetvédelmi őre lesz a túravezető. Jó fej, és rengeteg érdekességet tud, amit szívesen meg is mutat, el is mesél.
Még több kép a FB-on.
0 megjegyzés:
Megjegyzés küldése